جی پی اس

 جی پی اس

تاريخ : ۱۳۹۱/۹/۱۴

بشر اولیه ھمیشه به دنبال روش های مناسبی جهت پیدا کردن مسیر خود بوده است. انسان های اولیه این کار را با سنگ چین کردن و در نظر گرفتن علائم طبیعی انجام می دادند ولی این علائم به مرور زمان از بین می رفت.

در اوائل قرن ھفدھم کشورھا فقط عرض جغرافیایی را می توانستند محاسبه کنند و این کار را با محاسبه زاویه ستاره شمالی با خط افق انجام می دادند. ولی به ھیچ وجه نمی توانستند محاسبه کنند طول جغرافیایی را اندازه گیری کنند و به ھمین خاطر بسیاری از کشتی ها در اثر ناوبری اشتباه گم می شدند و دیگر ھرگز پیدا نمی شدند.
ھمچنین آن زمان مصادف با جنگ ھای بین کشورھای اسپانیا, ایتالیا, فرانسه, انگلستان و سایر کشورھا بود و حتی در ملاقات کشتی ھای تجاری آنھا جنگ و خونریزی رخ می داد در نھایت بشر با اختراع ساعت توانست طول جغرافیایی را محاسبه نماید. مبداء کشورها گرینویچ می باشد Time Greenwich Mean یا همان GMT طول جغرافیایی طبق قرارداد بین و ھر ساعت ١۵درجه خواھد بود. برای مثال کشور ما ایران ٣٠:٣٠+ نسبت به گرینویچ جلوتر است.
بشر ھر روز به دنبال پیدا کردن راه جدیدی جھت ناوبری مطمئن تر بود در دوران جنگ سرد و پس از حمله در 7 دسامبر ١٩۴١ غافل گیرانه به خطر کردند و به دلیل نگرانی از آغاز جنگ ناگهانی و از داد Pearl harbor آمریکایی ھا احساس مستعمراتشان شروع طراحی های اولیه بسیار پیچیده بودند GPS نمودن و کار با آنھا بسیار سخت بود.
جی پی اس ھا بسیار پیشرفته تر شدند ولی این دستگاه فقط در اختیار وزارت دفاع آمریکا بود و ھیچ سازمانی دیگر قادر به استفاده از این تکنولوزی نبود. پس از سقوط ھواپیمای ٠٠٧ کره ای در روسیه برای جی پی اس به خاطر ناوبری اشتباه، ریگان اعلام کرد که استفاده از آن برای عموم آزاد است.

 

لازرتل

از تخفیف ها و جدیدترین های تجهیزات اندازه گیری بهروز  با خبر شوید !

facebook    Twitter    googleplus    Instagram    aparat    Telegram
 
  
 
Copyrights. © 2018 by BTMCO                TEL:   021-33940961      051-31774
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با هدف ارائه خدمات در زمینه فروش و بازرگانی تجهیزات اندازه گیری، ابزار دقیق، تست و کالیبراسیون فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده و با همکاری متخصصان و پژوهشگران کارآزموده سعی در خدمت رسانی به جامعه علمی و صنعتی کشور نموده است. یونیتی در ایران و افزایش بهره‌وری و توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات و محصولات، رویکرد اصلی این گروه بوده و تمامی تلاش مدیران و کارشناسان ما، شناسایی و تامین نیازهای مشتریان و کسب رضایت آنان می‌باشد. ما معتقدیم که استفاده از نیروهای جوان فنی و علمی کشور و اتکا به توان کارشناسان داخلی در توسعه فناوری‌های نوین، تنها راه دستیابی به اهداف متعالی کشور می‌باشد. در این راه انجام ماموریت این گروه با رویکرد به‌روز نگهداری قابلیت‌ها و توانایی‌های محصولات، ارائه خدمات حرفه‌ای به طرف‌های ذینفع، ارتقاء دانش فنی کارشناسان و تحقیق و پژوهش در حوزه صنعت از اصلی‌ترین راهبردهای گروه ما می‌باشد.
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز ارتباطات متناسب با نیاز واحدهای سازمان های پتروشیمی، واحد های ابزار دقیق، فنی و مهندسی، بهداشت و ایمنی کار، حفاظت و بازرس، نظارت و کنترل و تحقیق و توسعه می باشد که تجهیزاتی مانند: انواع ترنسمیتر فشار (گیج ها، اختلاف فشار)، ترنسمیتر دما (ترموکوپل، RTD)، ترنسمیتر سطح (التراسونیک ،سوئیچ های سطح و راداری)، ترسمیتر مایعات (کنداکتیویتی، PH سنج، کدورت سنج)، فلومترها (توربینی، فلو سوئیچ ها، ورتکس مغناطیسی)، اکچویتورها (فلومتر،شیرهای اطمینان، نوری ،پوزیشنر)، انواع سنسور ها (نوری، خازنی، القایی، حرکتی، جابه جایی، دودی، دما فشار)، کالیبراتورها (کالیبراتور ولتاژ، کالیبراتور جریان، کالیبراتور فشار، کالیبراتور دما) آنالایزها (آنالایزه گازها، پاور آنالایزر و هارموونیک آنالایزر و … را شامل می شود.
MySupپشتیبانی