رطوبت سنج چوب و کاغذ

رطوبت سنج چوب و کاغذ

در صنعت چوب یکی از مهمترین مولفه ها جهت تولید صنایع چوبی رطوبت است. از همین رو سوالات فراوانی برای رفع مشکلات در این رسته وجود دارد. رطوبت سنج چوب چیست ؟ قیمت دستگاه رطوبت سنج چوب چند است ؟ روش کار رطوبت سنج چوب چیست ؟ رطوبت سنج کاغذ چیست ؟ نمایندگی رطوبت سنج چوب و کاغذ کجاست ؟ همان طور که می دانید برای تولید انواع صنایع چوبی به چوب خشک شده نیاز دارید این چوب خشک شده ممکن است به روش طبیعی (فضای باز،هانکار) یا کوره خشک شده باشد. دستگاه رطوبت سنج چوب یکی از روش های تعیین درصد رطوبت چوب را انجام می دهد. در روش اندازه گیری رطوبت چوب با استفاده از رطوبت سنج الکتریکی که در بین اساتید نجار و کارشناسان صنایع چوب گسترش پیدا کرده است به دلیل جیبی و سبک بودن و سرعت بالا به دست آوردن رطوبت چوب محبوب است.

روش کار رطوبت سنج چوب چیست ؟ 

در حقیقت دستگاه یک جریان الکتریکی در چوب جریان می دهد و به این روش درصد رطوبت را اندازه گیری می کند. نوع چوب در دقت اندازه گیری رطوبت تاثیر دارد به طور مثال چوب های نواحی معتدله این روش دارای خطایی بین 1.5 درصد است و در چوب تبریزی درصد خطا 3 درصد است. و علت آن نابرابری پراکندگی یون های مواد غذایی در چوب است. جرم مخصوص چوب نیز کمی تاثیر داشته و دما نیز تاثیر بسازایی دارد که باید گفت تا 30 درجه سانتی گراد دقت اندازه گیری 1.5 درصد می باشد.

مزایا استفاده از رطوبت سنج چوب 

این روش دارای مزایایی نیز هست مثلا زمان سنجش رطوبت چوب سریع است و اندازه گیری نیاز به تخصصی خاصی ندارد این روش با دستگاه های مختلف رطوبت سنج چوب و کاغذ نیاز به تخریب چوب یا قطعه نیست و همچنین دستگاه رطوبت سنج سبک و قابل حمل است ضمنا هزینه اندازه گیری نسبت به بقیه روش های اندازه گیری رطوبت کم هزینه تر است.

برند های رطوبت سنج کاغذ

از برند های معروف و فعال در زمینه رطوبت سنج چوب و کاغذ می توان به رطوبت سنج کاغذ یونیتی، رطوبت سنج چوب مارمونیکس، بنتک و سم اشاره کرد. برای اطلاع از بهترین مارک رطوبت سنج چوب، راهنمای خرید رطوبت سنج و اطلاع از قیمت رطوبت سنج چوب با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.