اسپکتروم آنالایزر

اسپکتروم آنالایزر

اسپکتروم آنالایزر یا Spectrum Analyzer یا طیف سنج وسیله ای برای آزمایش و بررسی ترکیب طیفی شکل موج سیگنال های الکتریکی، صوتی یا نوری است که ممکن است برای اندازه گیری توان طیف نیز از آن استفاده شود. فروش اسپکتروم آنالایزرهای GW که در نوع خود جزء بهترین نوع این دستگاه ها هستند را شرکت ابزار دقیق بهروز به عهده دارد و برای کسب اطلاعات راجع به کارکرد دستگاه اسپکتروم آنالایزر می توانید هم اکنون با شماره ی 05131774 تماس حاصل نمایید. 
در بعضی از اندازه گیری ها ما نیاز داریم که اطلاعات کامل مربوط به فرکانس، دامنه و فاز سیگنال حفظ شود. این نوع از آنالیز سیگنال،” آنالیز برداری سیگنال”(vector signal analysis) نامیده می شود. اما دسته دیگری از آنالیز سیگنال نیز وجود دارد که در آن اندازه گیری ها می تواند بدون در نظر گرفتن فاز انجام شوند. این نوع از آنالیز سیگنال ، ” طیف سنجی “(spectrum analysis) نامیده می شود.
شاید مهم‌ ترین قسمت از هر دستگاه اسپکتروم انالایزر، صفحه نمایش آن باشد که اطلاعات مربوط به توان سیگنال را در طول فرکانس به کاربر نمایش می‌دهد. همه اندازه ‌گیری‌ های دیگر از همین طریق انجام می‌شود و حتی خود کاربر می‌تواند با فعال کردن نشانگر ها روی سیگنال، اندازه ‌گیری‌هایی از جمله توان لحظه‌ای، توان نویز، پهنای باند، و … مشاهده کرده و محاسبات خود را انجام دهد. اسپکتروم آنالایزرها به‌عنوان مرسوم ترین ابزار تحلیل یک سیگنال در حوزه فرکانس، با اندازه‌ گیری‌های دقیق در حضور نویز و خطای کم، می‌توانند کمک شایانی به دانشجویان رشته مخابرات، محققین این عرصه و کلیه نهادها و سازمان‌های نظارتی و اجرایی ارتباطات رادیویی کشور کنند.
اسپکتروم انالایزرها پارامترهای مهم و مختلفی دارند که می توان به: محدوده رنج فرکانس Frequency، محدوده رنج تقویت Amplitude، محدوده رنج Span، رزولوشن فرکانس، رزولوشن فرکانس موج، رزولوشن پهنای باند RBW، نویز فاز Phase noise، ایزولاسیون DC ورودی، سایز صفحه مناسب، فیلتر EMI، محدوده دمای کاری پایدار و ... اشاره کرد. بهترین و باکیفیت ترین انواع اسپکتروم آنالایزر ها را می توانید از شرکت بین المللی بهروز به عنوان شرکت پیشرو در تهیه و تامین تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق در ایران خریداری نمایید.