ترمیستور | NTC

مایکل فارادی؛ یک دانشمند انگلیسی، اولین بار مفهوم ترمیستورها را در سال 1133 در حالی که در مورد رفتار نیمه هادی سولفید نقره گزارش می داد، کشف کرد. او در طی تحقیقات خود متوجه شد که مقاومت سولفیدهای نقره با افزایش دما کاهش می یابد. این کشف بعدها منجر به تولید تجاری ترمیستورها در دهه 1133 شد، زمانی که ساموئل روبن اولین ترمیستور تجاری را اختراع کرد. دو نوع ترمیستور وجود دارد. ترمیستورهای NTC یا ضریب دمای منفی و ترمیستورهای  PTC یا ضریب دمای مثبت.  ترمیستورهای  NTC با استفاده از اکسیدهای فلزی پودری تولید می شوند. و ترکیب دقیق آن اکسیدها و همچنین عوامل تثبیت کننده خصوصیات الکتریکی ترمیستور را تعیین می کند. سنسورهای ترمیستور NTC یک رابطه غیرخطی دما در مقابل مقاومت دارند و میتوانند دمایی از 55- درجه سانتیگراد تا  111+ درجه سانتیگراد را تحمل کنند.

مزایا NTC :

1- زمان پاسخگویی سریع به %3±
2- دقت: ترمیستورهای  NTC دارای محدوده دقت  10.1 تا 1015 درجه سانتیگراد با پایداری طولانی مدت هستند. سایر سنسورهای دما می توانند در طول زمان جابجا شوند.
3- بسته بندی: ترمیستورهای  NTC برای برآوردن نیازهای کاربردی مختلف قابل تنظیم هستند.
4- ایمنی در برابر نویز: ترمیستورهای  NTC نسبت به انواع دیگر سنسورهای دما ایمنی بسیار خوبی در برابر نویز الکتریکی و مقاومت سرب دارند.
5- مقرون به صرفه: به دلیل اندازه کوچک و سهولت تولید، ترمیستورهای  NTC و  PTC انتخاب های بسیار اقتصادی هستند.

 ترمیستور PTC 

ترمیستورهای PTC (ترمیستورهای ضریب دمایی مثبت) با افزایش دما افزایش مقاومت را تجربه می کنند. دونوع اصلی ترمیستور  PTC عبارتند از: سرامیک سوئیچینگ  PTC که یک دستگاه غیر خطی است و سیلیکون  PTC که بسیار خطی است. دمای انتقال PTC های سوئیچینگ معمولاً بین  01تا  3.1 درجه سانتیگراد است. ترمیستورهای  PTC سیلیکونی معمولاً تا  351درجه سانتیگراد درجه بندی می شوند. اگر بالاتر از این دما استفاده شوند ممکن است ضریب دمایی منفی از خود نشان دهند. تفاوت PTC و NTC در این است که ترمیستورهای  NTC با افزایش دما کاهش مقاومت را نشان می دهند. در حالی که ترمیستورهای  PTC با افزایش دما افزایش مقاومت را نشان می دهند.


جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN
پراب ترمیستور اکستچ مدل TP832

پراب ترمیستور اکستچ مدل TP832

تماس بگیرید
021-33940961-2
ارسال کالا اولین روز کاری فروردین 
 
پراب ترمیستور اکستچ مدل TP830

پراب ترمیستور اکستچ مدل TP830

تماس بگیرید
021-33940961-2
ارسال کالا اولین روز کاری فروردین 
 

از تخفیف ها و جدیدترین های تجهیزات اندازه گیری بهروز  با خبر شوید !

facebook    Twitter    googleplus    Instagram    aparat    Telegram
 
  
 
Copyrights. © 2018 by BTMCO                TEL:   021-33940961      051-31774
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با هدف ارائه خدمات در زمینه فروش و بازرگانی تجهیزات اندازه گیری، ابزار دقیق، تست و کالیبراسیون فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده و با همکاری متخصصان و پژوهشگران کارآزموده سعی در خدمت رسانی به جامعه علمی و صنعتی کشور نموده است. یونیتی در ایران و افزایش بهره‌وری و توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات و محصولات، رویکرد اصلی این گروه بوده و تمامی تلاش مدیران و کارشناسان ما، شناسایی و تامین نیازهای مشتریان و کسب رضایت آنان می‌باشد. ما معتقدیم که استفاده از نیروهای جوان فنی و علمی کشور و اتکا به توان کارشناسان داخلی در توسعه فناوری‌های نوین، تنها راه دستیابی به اهداف متعالی کشور می‌باشد. در این راه انجام ماموریت این گروه با رویکرد به‌روز نگهداری قابلیت‌ها و توانایی‌های محصولات، ارائه خدمات حرفه‌ای به طرف‌های ذینفع، ارتقاء دانش فنی کارشناسان و تحقیق و پژوهش در حوزه صنعت از اصلی‌ترین راهبردهای گروه ما می‌باشد.
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز ارتباطات متناسب با نیاز واحدهای سازمان های پتروشیمی، واحد های ابزار دقیق، فنی و مهندسی، بهداشت و ایمنی کار، حفاظت و بازرس، نظارت و کنترل و تحقیق و توسعه می باشد که تجهیزاتی مانند: انواع ترنسمیتر فشار (گیج ها، اختلاف فشار)، ترنسمیتر دما (ترموکوپل، RTD)، ترنسمیتر سطح (التراسونیک ،سوئیچ های سطح و راداری)، ترسمیتر مایعات (کنداکتیویتی، PH سنج، کدورت سنج)، فلومترها (توربینی، فلو سوئیچ ها، ورتکس مغناطیسی)، اکچویتورها (فلومتر،شیرهای اطمینان، نوری ،پوزیشنر)، انواع سنسور ها (نوری، خازنی، القایی، حرکتی، جابه جایی، دودی، دما فشار)، کالیبراتورها (کالیبراتور ولتاژ، کالیبراتور جریان، کالیبراتور فشار، کالیبراتور دما) آنالایزها (آنالایزه گازها، پاور آنالایزر و هارموونیک آنالایزر و … را شامل می شود.
MySupپشتیبانی