رطوبت سنج غلات و حبوبات

رطوبت سنج غلات یک ابزار حیاتی در صنعت کشاورزی است که کمک می‌کند تا کیفیت و سلامت محصولات کشاورزی را تضمین کنیم. این دستگاه با اندازه‌گیری میزان رطوبت موجود در دانه‌ها، به کشاورزان این امکان را می‌دهد تا زمان مناسب برداشت محصول و نگهداری از آن را تعیین کنند.

 چرا استفاده از رطوبت سنج غلات مهم است؟

اهميت رطوبت واندازه گيري آن و به عبارتی دستگاه رطوبت سنج غلات  در ذخيره سازي غلات از قدیم مطلب حائز اهمیتی بوده است و کشاورزان و افرادی که با آن سر کار داشتند همیشه یک دغدغه با عنوان سجنش رطوبت غلات را داشته اند. در اینجا با چند عبارات رطوبت سنج غلات چیست ؟ ارزانترین رطوبت سنج غلات ، آموزش کار با رطوبت سنج غلات و چندین استاندارد این موضوع صحبت خواهیم کرد.
 
 کنترل دقیق رطوبت در غلات، از جمله گندم، برنج، و جو، برای حفظ کیفیت و جلوگیری از فساد و کپک زدگی ضروری است. رطوبت بیش از حد می‌تواند منجر به رشد قارچ‌ها و کاهش ارزش غذایی دانه‌ها شود. به همین دلیل، داشتن یک رطوبت سنج دقیق و قابل اعتماد برای هر کشاورزی اهمیت زیادی دارد.
رطوبت جزئي از دانه غلات و محصولات آن مي باشد به عنوان نمونه يك محموله ذرت به وزن 25000 تن (حدود يك ميليون بوشل ) با رطوبت 15.5 درصد حاوي 3875 تن آب بوده و با رطوبت 14.5 درصد حاوي 3625 تن آب است كه تفاوتشان معادل 250 تن يا 250000 كيلوگرم است اگر بهاي هر كيلو گرم 0.15 دلار در نظر گرفته شود ما به التفاوت آن 37500 دلار خواهد شد. هم فروشنده و هم خريدار مايلند بدانند ميزان اين آب با ارزشي كه با آن سر و كار دارند چقدر است. فروشنده براي بقا نمي تواند غله را با رطوبتي كمتر از حد مشخصي عرضه نمايد. خريدار مي تواند و معمولا نيز سطح رطوبت و ماكزيمم آن را در قراردادهايش تعيين مي نمايد. از اين رو رطوبت نقش بسيار مهمي در تجارت غلات و فراوردهايش ايفا مي كند. قبل از شروع تاسيس دفتر استاندارد غلات آمريكا (USDA ) در سال 1916 اوضاع هميشه به اين منوال نبوده است٬ اهميت رطوبت در كيفيت و ذخيره سازي غلات عملا حتي براي تجار غلات نيز نا شناخته بود.
(( درجه بندي حمل دريايي )) يا (( درجه بندي اوليه حمل دريايي )) بيانگر كيفيتي است كه در طي سفر اقيانوس كاهش نداشته و افت ننمايد. در دهه 1898 تا 1908 ايالات متحده حدود 100 ميليون بوشل ذرت البته نه بر اساس استانداردهاي امروزي بلكه طبق ايتم های پايين آن زمان به اروپا وغالبا به غرب اروپا صادر نمود. به دليل اينكه واردكنندگان اروپايي مداما نسبت به وضعيت بد ذرت هاي وارداتي و میزان رطوبت آنها شكايت مي كردند پس سنجش رطوبت با دستگاه رطوبت سنج غلات همكارانش مشكل را مورد بررسي قرار دادند ٬ طي اين بررسي تعداد زيادي از محمولات در زمان بارگيري كشتي ها در بنادر آمريكا داراي رطوبت 16-18 درصد بوده و در زمان تخليه در بار اروپا ميزان رطوبت برخي محمولات به بالاي 20 درصد رسيده بودند ٬ تعدادي از محمولات حرارت ديده و تعدادي فاسد گرديده بودند. در يك تحقيق جداگانه بورنر گزارش داد تنها 12 بار از 41 بار ذرت صادراتي در زمان بارگيري كشتي ها رطوبتي كمتر از 18 درصد دارند. مطالعاتي از اين دست منجر به شناسايي بيش از پيش اهميت تاثير محتواي رطوبت در خصوصيات كيفي غلات گرديد.

انواع رطوبت سنج‌های غلات

رطوبت سنج‌های غلات در انواع مختلفی موجود هستند، از جمله دستی و دیجیتال. دستگاه‌های دیجیتال اغلب دقیق‌تر هستند و قابلیت‌هایی مانند ذخیره‌سازی داده‌ها و تحلیل نتایج را دارند. انتخاب نوع دستگاه بستگی به نیازها و بودجه کشاورز دارد. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر از انواع رطوبت سنج غلات به رطوبت سنج غلات پی سی ای مدل GMM-10  و رطوبت سنج غلات و حبوبات درامینسکی مدل GMM بر روی لینک مربوطه کلیک فرمایید.
 
 

جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN
رطوبت سنج غلات پی سی ای مدل GMM-10

رطوبت سنج غلات پی سی ای مدل GMM-10

قیمت : ۲۱,۵۰۰,۰۰۰   تومان 22,450,000 تومان
021-33940961-2 
رطوبت سنج غلات و حبوبات GAC plus

رطوبت سنج غلات و حبوبات GAC plus

تماس بگیرید
021-33940961-2 
رطوبت سنج جامدات Extech SDL550

رطوبت سنج جامدات Extech SDL550

تماس بگیرید
021-33940961-2 
رطوبت سنج غلات و حبوبات GAC®2500

رطوبت سنج غلات و حبوبات GAC®2500

تماس بگیرید
021-33940961-2 
رطوبت سنج غلات و حبوبات MD7822

رطوبت سنج غلات و حبوبات MD7822

تماس بگیرید
021-33940961-2 

فروشگاه اینترنتی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز 

با افتخار اعلام می‌کنیم که ما، درشرکت تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز، به عنوان یکی از معتبرترین منابع تأمین تجهیزات اندازه‌گیری و ابزار دقیق در ایران حضور داریم و آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم. ما با ارائه محصولاتی مانند: مولتی متر دیجیتال، کلمپ آمپرمتر، منبع تغذیه، بارومتر، گیج فشار، نیروسنج، فازمتر القایی، اهم‌متر، ترمومتر لیزری، دوربین دید در شب حرارتی، LCR متر، لوکس متر، بادسنج، کلرسنج، دوربین ترموویژن، و ابزارهای دقیق دیگر، به شما کمک می‌کنیم تا در پروژه‌ها و فعالیت‌های خود به بهترین شکل ممکن پیش بروید. از تجربه و تخصص ما برای اندازه‌گیری دقیق و موثرترین استفاده بهره‌مند شوید. ابزار دقیق بهروز نمایندگی هیوکی در ایران، نمایندگی تستو در ایران و همچنین نمایندگی برند های معروفی مثل فلوک، یونیتی، پی سی ای، کیوریتسو، اکستک، مارمونیکس و ... می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصولات، با کارشناسان ما در ارتباط باشید. بهروز، همیشه به سوی کیفیت و رضایت شماست.
     ☎: 021-33931174     051-31774    📱:09229004394
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با نام انحصاری BTMCO می باشد. Copyrights. © 2018